Shinkichi Kikuchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shinkichi Kikuchi
Të dhënat personale
Emri i plotëShinkichi Kikuchi
Data e lindjes (1967-04-12) 12 Prill, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesIwate, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–2001Tokyo Verdy
2000Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
1994–1995Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinkichi Kikuchi (lindur më 12 Prill 1967) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 5 0
1995 2 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]