Shintaro Kurumaya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shintaro Kurumaya
Të dhënat personale
Emri i plotëShintaro Kurumaya
Data e lindjes (1992-04-05) 5 Prill, 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Kawasaki Frontale96(1)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shintaro Kurumaya (lindur më 5 Prill 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]