Shiro Kikuhara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shiro Kikuhara
Të dhënat personale
Emri i plotëShiro Kikuhara
Data e lindjes (1969-07-07) 7 Korrik, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1996Verdy Kawasaki
1994–1995Urawa Reds
Ekipi kombëtar
1990Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shiro Kikuhara (lindur më 7 Korrik 1969) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]