Shkolla fillore "Bedri Elezaga"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stema e shkollës

Shkolla Fillore "Bedri Elezaga" është një shkollë fillore në Katërkollë, Mali i Zi. Ajo përbëhet nga shkolla amë në Katërkollë dhe tetë paralele të ndara në një largësi nga shkolla amë prej 5 deri 9 km. Paralelet e ndara janë në: Krythë, Fraskanjel, Sukubinë, Shtodër, Kravar, Rashtishë, Millë dhe Kllezën.[1] Nga shkolla botohet dhe revista Shkëndijat.

Shih dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]