Kravari (Ulqin)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kravar
Noimage.png
Population
 • Total617

Kravar, (malazezisht: Кравари/Kravari) është vendbanim në Komunën e Ulqinit.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Popullsia Lëvizja e pop. gjat shek. të XX-të
1948 518
1953 561
1961 649
1971 626
1981 777
1991 799
2003 769

Struktura nacionale : Shqiptarë: 617, 100.00%

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]