Kodra (Ulqin)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kodër
Noimage.png
Popullsia
 • Gjithsej1.137

Kodër, (malazezisht: Кодре/Kodre) vendbanim në Komunën e Ulqinit.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Popullsia Lëvizja e pop. gjat shek. të XX-të
1948 165
1953 193
1961 259
1971 432
1981 450
1991 765
2003 1137

Struktura nacionale :

shqiptarë  798 ; 90,37 %
malazezë    42 ;  4,75 %
mysliman    21 ;  1,24 %

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]