Qurkaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Gjuraçi (Ulqin) të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Qurkaj
Noimage.png
Popullsia
 • Total31

Qurkaj, (malazezisht: Ћурке/Ċurke) është vendbanim në Komunën e Ulqinit.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Struktura nacionale e pop.

Shqiptarë 31, (100,0%)

të pa njohur 0

Viti Popullsia Lëvizja e pop. gjat shek. të XX-të
1948 42
1953 42
1961 54
1971 66
1981 68
1991 38
2003 31

Lidhje të Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.