Shogo Taniguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shogo Taniguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëShogo Taniguchi
Data e lindjes (1991-07-15) 15 Korrik, 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri5
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shogo Taniguchi (lindur më 15 Korrik 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]