Shoichi Nishimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shoichi Nishimura
Të dhënat vetjake
Emri i plotëShoichi Nishimura
Datëlindja(1911-11-30)nëntor 30, 1911
VendlindjaHyogo, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera ndërkombëtare
YearsTeamApps(Gls)
1934Japonia2(1)

Shoichi Nishimura (30 Nëntor 191122 Mars 1998) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]