Shpend Asani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shpend Asani
Të dhënat personale
Emri i plotëShpend Asani
Data e lindjes (1996-11-14) 14 Nëntor 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesTetovë, Maqedoni
Gjatësia1.76 m
PozicioniMesfushor krahu sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualBesa
Numri7
Karriera në rini
2013–2014KF Shkëndija
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–2019Shkëndija14(5)
2017–2018Shkupi (huazim)18(0)
2018Vëllazërimi (huazim)14(3)
2019SC Gjilani (huazim)7(1)
2019-Besa11(11)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shpend Asani është futbollist profesionist nga Maqedonia e Veriut i cili aktualisht luan për skuadrën nga Liga e tretë e futbollit maqedonas, Besa

Jeta e herëshme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kariera me klubet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkëndija[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vëllazërimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjilani[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Besa Dobërdoll[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stili i lojës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhjet e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.transfermarkt.com/shpend-asani/profil/spieler/323014 https://www.facebook.com/shpend.asani.9