Shpija e Kosovës 2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Logoja e "Shpija 2"

Shpija e Kosovës 2 është vazhduesja i realty show-it Shpija e Kosovës, një spektakël i ngjashëm me Big Brother ku mysafiret duhet të mbyllen me një shtëpi për 3 muaj pa lidhje jashtë kronizve të shtëpisë. Aty banorët duhet të ndiqen 24 orë nga kamera televizive për t'u parë nga publiku nga jashtë. Fituesit të emisionit i jepet si çmim një apartament i mobiluar në Prishtinë.

Komshinjtë e Shtëpisë së Kosovës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shuki dhe vipat e tjerë.

Banorët e Shtëpisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Ardijana Krasniqi
 • Arieta Oruqi
 • Elvis Qollapeku
 • Valon Havolli
 • Liridon Hyda
 • Yll Dervishi [Buci]
 • Ledi Vokshi
 • Liridon Kaqandolli
 • Jehona Topalli
 • Adnan Sylqevci
 • Albina Saraqini
 • Valon Kaliqani
 • Leutirm Rama
 • Aferdita Atashi
 • Laura Durmishi
 • Vjollca Atashi

Moderatore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]