Shtëpi Banimi në Pasjan (Bozhin Gjorgjeviq)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpi Banimi në Pasjan (Bozhin Gjorgjeviq)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pasjan, Partesh, Kosovë
Ndërtuar 1904
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4107

Shtëpi Banimi në Pasjan (Bozhin Gjorgjeviq) është një monument i trashëgimisë kulturore në Pasjan, Partesh, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]