Shtëpi Banimi në Pasjan (Nikolla Trajkoviq)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpi Banimi në Pasjan (Nikolla Trajkoviq)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pasjan, Partesh, Kosovë
Ndërtuar 1930
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4106

Shtëpi Banimi në Pasjan (Nikolla Trajkoviq) është një monument i trashëgimisë kulturore në Pasjan, Partesh, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]