Shtëpi banimi në Kukaj (Daut Xhemshiti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpi Banimi në Kukaj ( Daut Xhemshiti)
Etnoteatri - Kukaj14.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Kukaj, Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4089

Shtëpi Banimi në Kukaj ( Daut Xhemshiti) është një monument i trashëgimisë kulturore në Kukaj, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Galeria[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]