Shtëpia e Familjës Kabashi (Hapqiu)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpia e Familjës Kabashi(Hapqiu)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4120

Shtëpia e Familjës Kabashi(Hapqiu) është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]