Shtëpia e Ibrahim Ramë Bllacës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpia e Ibrahim Ramë Bllacës
LlojiArkitekturore
VendndodhjaBllacë, Therandë, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës1243

Shtëpia e Ibrahim Ramë Bllacës është një monument i trashëgimisë kulturore në Bllacë, Therandë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]