Shtëpia e Naser Thaçit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpia e Naser Thaçit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Krevenik, Kosovë
Ndërtuar Mbarimi I Shek.XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës X029

Shtëpia e Naser Thaçit është një monument i trashëgimisë kulturore në Krevenik, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]