Shtëpia e nënës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Një Shtëpi e Nënës është shtëpia kryesore ose komuniteti për një institut fetar . [1] Normalisht do të ishte vendbanimi dhe zyrat e eprorit fetar të institutit. [1] Nëse instituti ndahet gjeografikisht, ai përmendet si nëna provinciale dhe do të ishte vendi ku banonte eprori rajonal.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Motherhouse