Shtëpia tradicionale e familjes Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpia tradicionale e familjes Hoxha
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Gjakovë, Kosovë
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës X002

Shtëpia tradicionale e familjes Hoxha është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]