Shtëpija e Mustafa Jusuf Kadriut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpija e Mustafa Jusuf Kadriut
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1775

Shtëpija e Mustafa Jusuf Kadriut është një monument i trashëgimisë kulturore në Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]