Shtepi e familjës Bakija

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtepi e familjës Bakija
Shtëpi e familjës Bakija Enterieri.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar E.R.850/50
Nr. i referencës 986

Shtepi e familjës Bakija është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.R.850/50.

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]