Shuichi Gonda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shuichi Gonda
Shuichi Gonda.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëShuichi Gonda
Data e lindjes (1989-03-03) 3 Mars, 1989 (32 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualHorn
Numri33
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2015FC Tokyo
2016–Horn
Ekipi kombëtar
2010–2015Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shuichi Gonda (lindur më 3 Mars 1989) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 1 0
2014 0 0
2015 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]