Shunsuke Nakamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Shunsuke Nakamura
Shunsuke2 20080622.png
Të dhënat personale
Emri i plotë Shunsuke Nakamura
Data e lindjes (1978-06-24) 24 Qershor, 1978 (39 vjeç)
Vendi i lindjes Yokohama, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Yokohama F. Marinos
Numri 10
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1997–2002 Yokohama F. Marinos
2002–2005 Reggina
2005–2009 Celtic
2009 Espanyol
2010– Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
2000–2010 Japonia 98 (24)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shunsuke Nakamura (lindur më 24 qershor 1978) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 98 ndeshje dhe ka shënuar 24 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 16 3
2001 1 0
2002 6 2
2003 8 4
2004 15 3
2005 11 2
2006 6 2
2007 10 4
2008 9 2
2009 11 2
2010 5 0
Gjithsej 98 24

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]