Shusaku Nishikawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shusaku Nishikawa
Shusaku Nishikawa.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëShusaku Nishikawa
Data e lindjes (1986-06-18) 18 Qershor, 1986 (34 vjeç)
Vendi i lindjesOita, Japoni
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2009Oita Trinita
2010–2013Sanfrecce Hiroshima
2014–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2009–Japonia23(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shusaku Nishikawa (lindur më 18 qershor 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 23 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 2 0
2011 4 0
2012 1 0
2013 4 0
2014 3 0
2015 8 0
Gjithsej 23 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]