Sierra Vista, Arizona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sierra Vista, Arizona
Anglisht : Sierra Vista, Arizona
qytet
Vendndodhja
Sierra Vista, Arizona is located in SHBA
Sierra Vista, Arizona
Sierra Vista, Arizona

Koordinatat: 31°32′44″V 110°16′35″P / 31.54556°V 110.27639°P / 31.54556; -110.27639

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arizona
Qarku Cochise
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 395.1 km2
 •  tokësore 394.4 km2
 •  ujore 0.7 km2
Lartësia 1412 m (m.n.d.)
Popullsia 43888 banorë (2010)
Dendësia 111.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1956
Zona Kohore MST (no DST)-7
Kodi Postal 85600-85699
Prefiksi 520
Koordinatat 31° 32′ 44″ Veri

110° 16′ 35″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sierravistaaz.gov

Sierra Vista, Arizona (Sierra Vista, Arizona) është një qytet në qarkun Cochiseshtetit federal Arizona, SHBA. Në Sierra Vista, Arizona jetojnë 43888 banorë (2010)[1], dhe dendësia e popullisë është 111.3 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 395.1 km2 dhe lartësi mbidetare prej 1412 m (4633 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "American FactFinder". United States Census Bureau. Marrë më 2014-07-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sierra Vista, Arizona – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale