Silvio Spann

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Silvio Spann
Të dhënat personale
Emri i plotëSilvio Spann
Data e lindjes (1981-08-21) 21 Gusht, 1981 (39 vjeç)
Vendi i lindjesCouva, Trinidadi dhe Tobagoja
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000Doc's Khelwalaas
2001W Connection
2001-2002Perugia
2002-2003Sambenedettese
2003-2004W Connection
2004Dinamo Zagreb
2005Yokohama FC
2006-2007W Connection
2007-2010Wrexham
2010-W Connection
Ekipi kombëtar
2002–2009Stampa:TRIf41(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Silvio Spann (lindur më 21 Gusht 1981) është një ish-futbollist Trinidadi dhe Tobagoja.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Trinidadi dhe Tobagoja ka luajtur 41 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:TRIf
Vite Ndeshje Gola
2002 3 0
2003 7 0
2004 8 1
2005 9 0
2006 2 0
2007 5 1
2008 1 0
2009 6 0
Gjithsej 41 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]