Simone Fischer-Hübner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Simone Fischer-Hübner (Lübeck, 1963) është eksperte në sigurinë e IT dhe integritetin personal gjithashtu dhe profesor në Departamentin e Shkencave Kompjuterike në Universitetin Karlstad . [1] [2]

Fischer-Hübner ka qenë anëtare e Këshillit të Sigurisë Kibernetike në Agjencinë Suedeze të Emergjencave Civile (MSB) që nga 2011. Për më tepër, ajo është përfaqësuesja suedeze e Komitetit Teknik 11 të IFIP për Sigurinë e Informacionit dhe Privatësinë dhe koordinatore e Rrjetit Suedez të Sigurisë së TI-së për Studentët e Doktoratës ( SWITS ).

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Simone Fischer Hübner - Karlstads universitet". www.kau.se. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Simone Fischer-Hübner". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)