Sinem Kobal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sinem Kobal
Informacione personale
Ditëlindja 14 gusht 1987
Vendlindja Stamboll, Turqi
Bashkëshort(ja) Kenan Imirzalioglu
Kombësia Turke

Sinem Kobal (lindi më 14 gusht 1987) është aktore turke.

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prindërit e Kobalit janë nga Hemşin, Rize.[1] Ajo ka një vëlla Kerem. Në moshën katër vjeçare, Kobal filloi ushtrimin e baletit dhe vazhdoi tetë vjetë, Ajo ishte studente e suksesshme dhe ka luajtur volejboll. Ajo morri diplomën e saj të shkollës së lartë në Akademinë Mbretërore. Ajo më vonë studioi në Universitetin Beykent.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo filloi karrierën e aktrimit në sitkom Dadı si Dilara Giritli. Ajo pastaj luajti në shumë filma dhe seriale të ndryshme si në Okul, Ayakta Kal, Selena, Lise Defteri, Dunyayı Kurtaran Adam Nefes Nefes'e dhe Analar ve Anneler. Ajo luajti në Romantik Komedi, e publikuar në shkurt 2010.[2]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kobal filloi të takohet me futbollistin turk Arda Turan, ku ishte lojtarë i klubit F.C. Barcelona në këtë kohë[3][4] dhe i kombëtares turke në gusht 2009.[5] Ata u fejuan në janar 2010,[6][7] por më vonë u ndanë në vitin 2013.[8][9][10] Më 14 maj 2016, me aktorin turk Kenan Imirzalıoglu.[11]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serialet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Dadı – Dilara (2001)
 • Hurrem Sultan – Ayse (2003)
 • Lise Defteri – Inci (2003)
 • Nefes Nefese – Asli (2005)
 • Belalı Baldız (2006)
 • Arka Sokaklar (2006)
 • Selena – Selena (2006)
 • Küçük Sırlar – Su Mabeynci (2010)
 • Gönül İşleri – Sevda (2014)
 • Analar ve Anneler – Zeliha (2015)
 • Yüz Yüze - Seliha (2017)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Rizeli Oyuncu Muhlamayı Seviyor Ama Rize'yi Bilmiyor". Rizeninsesi. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ "Sinem Kobal At Gala Night of Romantik Komedi Archived 19 February 2010[Date mismatch] at the Wayback Machine.", Canay.Ca.
 3. ^ Arda Turan'ın Transferi Konusunda Anlaşma Sağlandı. Galatasaray.org.
 4. ^ Arda Turan: El genio turco (Spanjisht)} Archived 18 June 2012[Date mismatch] at the Wayback Machine.. Clubatleticodemadrid.com.
 5. ^ "Arda's Interview", Ligtv.com.tr
 6. ^ "Sinem Kobal and Arda got engaged Archived 15 January 2010[Date mismatch] at the Wayback Machine.", Ayakligazete.com.tr
 7. ^ Arda Turan and Sinem Kobal Together", Youtube.com
 8. ^ Sinem Kobal and Arda got engaged Archived 15 January 2010[Date mismatch] at the Wayback Machine.", Ayakligazete.com.tr.
 9. ^ Arda Turan and Sinem Kobal Together", Youtube.com
 10. ^ "Sinem Kobal, Arda Turan ayrıldı!". Aksam.com.tr. Marrë më 11 korrik 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 11. ^ "Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal evlendi". Marrë më 18 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 12. ^ "Sinem's new film revealed", Romantikomedi.com