Sittard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sittard (kthjellim).


Sittard
—  woonplaats  —
stema_figuraSittard vlag.svg
Pamje nga Sittard

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Sittard-Geleen
Koordinatat 50°59′45″V 5°51′38″L / 50.995833°V 5.860555°L / 50.995833; 5.860555 (Sittard)Koordinatat: 50°59′45″V 5°51′38″L / 50.995833°V 5.860555°L / 50.995833; 5.860555 (Sittard)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 046
Kodi Postar 6130-6137
Vendndodhja
Sittard is located in Hollandë
Sittard
Sittard

Sittard është një qytezë në Sittard-Geleen, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sittard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu