Sittard-Geleen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sittard-Geleen (kthjellim).


Sittard-Geleen
—  komuna  —
flamuri_figura
Pamje nga Sittard-Geleen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Sittard
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°00′V 5°51′L / 51°V 5.85°L / 51; 5.85 (Sittard-Geleen)Koordinatat: 51°00′V 5°51′L / 51°V 5.85°L / 51; 5.85 (Sittard-Geleen)
Sipërfaqja 80,62 km2
Popullsia 94.756 banorë 2010
Dendësia 1.175,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 046
Kodi Postar 6120-6167
Kodi statistikor 1883
Vendndodhja
Sittard is located in Hollandë
Sittard
Sittard
Sittard-Geleen – harta_foto
www.sittard-geleen.nl

Sittard-Geleen është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 80.62 km² dhe popullsi 94756 banorë[1]. Sittard është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu