Skarsterlân

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Skarsterlân (kthjellim).


Skarsterlân
Scharsterland
—  komuna  —
stema_figuraSkarsterlan flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Joure
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°58′00″V 5°47′00″L / 52.9667°V 5.7833°L / 52.9667; 5.7833 (Skarsterlân)Koordinatat: 52°58′00″V 5°47′00″L / 52.9667°V 5.7833°L / 52.9667; 5.7833 (Skarsterlân)
Sipërfaqja 216,89 km2
Popullsia 27.295 banorë 2010
Dendësia 125,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0513 - 0514, 0566
Kodi Postar 8461 - 8544
Kodi statistikor 0051
Joure is located in Hollandë
Joure
Joure
Skarsterlân – harta_foto
www.skarsterlan.nl

Skarsterlân është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 216.89 km² dhe popullsi 27295 banorë[1]. Joure është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland