Skifter Etemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skifter Etemi.jpg

Skifter Etemi ose i njohur edhe me Nofkën (Keco) është një këngëtar shqiptar nga Struga. Ai u lind më 18 janar 1968. Ka filluar te kendoj që në moshën 8 vjeçare dhe vjen nga një familje ku kënga është kënduar në breza me rradhë. Skifter Etemi pëlqehet shumë nga shqipëtarët .

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Ç'ma këpute shpirtin
 • Dhe ja thot bilbili
 • Doli lulëja nga mali
 • Dy çupa nga Prespa
 • Loti i nënës
 • Më iku djalëria
 • Më martoi nëneja
 • Rreth e qark Beratit
 • Sa shumë të kam lutur
 • Shtati yt
 • Struganes
 • Të ka lala me sevda

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.