Jump to content

Slimniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Slimnik (Veles))
Slimnik
Сливник
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej444

Slimnik, (maqedonisht: Сливник/Slivnik) ёshtё fshat nё komunën e Velesit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 444 banorë nga të cilët 443 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]