Sllanska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllanska
Сланско
Fshat
noform
Vendndodhja
Sllanska is located in Maqedonia e Veriut
Sllanska
Sllanska
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 745 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 29′ 17″ Veri

21° 13′ 39″ Lindje

Popullsia 169 banorë (2002)

Sllanska (maqedonisht: Сланско) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.