Slobodan Dubajiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slobodan Dubajić
Të dhënat personale
Emri i plotëSlobodan Dubajić
Data e lindjes (1966-02-19) 19 Shkurt, 1966 (55 vjeç)
Vendi i lindjesSerbia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982-1991Proleter Zrenjanin
1991-1996Stuttgart
1996-1997Zeytinburnuspor
1997-2000Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
1994Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Slobodan Dubajić (lindur më 19 Shkurt 1966) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]