Smallville, sezoni i nënte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sezoni i nënte i Smallville, një serial amerikan, filloi transmetimin me 25 shtator 2009. Seriali ndjek aventurat e hershme te krpitonianit Klark Kent ndërkohe që ai jeton në qytetin Smallville, Kansas, gjate viteve përpara se te behet Supermeni. Sezoni i nënte ka 21 episode dhe përfundoi transmetimin me 14 Maj 2010,[1] duke shënuar sezonin e katërt te transmetuar në The CW.

Ketë sezon Klarku përqendrohet në trajnimin e Jor-El-it duke lëne pas njerëzit që do. Në mënyre që te përmbushe ketë, Klarku vesh një kostum te ri që ka simbolin e familjes se tij në kraharor. Tema e sezonit është pranimi i trashëgimisë aliene. Gjithashtu, lidhja e Klarkut me Oliverin dhe Kloin vuan ketë sezon. Në sezonin 9 shfaqen shume personazhe te DC Comics, duke përfshire dy seritë e Justice Society of America, antagonistin Metallo, dhe antagonisten Agent Amanda Waller.

 1. Savior
 2. Metallo
 3. Rabid
 4. Echo
 5. Roulette
 6. Crossfire
 7. Kandor
 8. Idol
 9. Pandora
 10. Disciple
 11. Absolute Justice, Part 1
 12. Absolute Justice, Part 2
 13. Warrior
 14. Persuasion
 15. Conspiracy.
 16. Escape
 17. Checkmate
 18. Upgrade
 19. Charade
 20. Sacrifice
 21. Hostage
 22. Salvation

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Smallville Episodes". TV Guide. Marrë më 2007-07-09. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)