Smojmirova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Smojmirova
Смојмирово
Fshat
noform
Vendndodhja
Smojmirova is located in Maqedonia e Veriut
Smojmirova
Smojmirova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Berovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 899 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2330
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 44′ 09″ Veri

22° 50′ 37″ Lindje

Popullsia 765 banorë (2002)