Sneek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sneek (kthjellim).


Sneek
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Sneek.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Súdwest Fryslân
Koordinatat 53°01′59″V 5°40′00″L / 53.033°V 5.66667°L / 53.033; 5.66667 (Sneek)Koordinatat: 53°01′59″V 5°40′00″L / 53.033°V 5.66667°L / 53.033; 5.66667 (Sneek)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0515
Kodi Postar 8600 - 8633
Sneek is located in Hollandë
Sneek
Sneek

Sneek është një qytezë në Súdwest Fryslân, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sneek – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Friesland