Song Seung-heon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Song Seung-heon

Song Seung-heon (lindi më 5 tetor 1976) është aktorë nga Korea Jugore. Ai tani është në lidhje me aktoren kineze Liu Yifei.[1][2][3]

Filmography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serialet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Year Titulli Roli
1996 Tre djem dhe tre vajza Seong-heon
1997 Gruaja e bukur
Ti dhe unë Park Min-kyu
1998 Fituesit
1999 Së bashku të gëzuar Seo Ji-suk
Histori dashurie: "Mesazhi"
2000 Popcorn Lee Young-hoon
Vjeshtë në zemrën time Yoon Joon-seo
2001 Law Firm Jung Young-woong
2003 Gjurmët e verës Yoo Min-woo
2008 East of Eden Lee Dong-chul
2011 Princesha ime Park Hae-young
2012 Dr. Jin Jin Hyuk
2013 Kur një njeri bie në dashuri Han Tae-sang
2016 Saimdang, the Herstory Lee Gyeom

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
1999 Calla Kim Sun-woo
2002 Bëje të madhe Seong-hwan
Shumë afër Yen
2003 Shi me akullë Han Woo-sung
2004 Ai ishte i bukur Ji Eun-sung
2008 Fati Kim Woo-min
2010 Një e nesërme të mirë Lee Young-choon
Ghost: In Your Arms Again Kim Jun-ho
2012 Lucid Dreaming
2014 Obsessed Kim Jin-pyeong
2015 Ankthi i mrekullueshme Sung-hwan
The Third Way of Love Lin Qi Zheng
2016 The Bombing

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Actor Song Seung-heon dating actress Liu Yifei". Yonhap. 2015-08-05. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Lee, Hye-won (2015-08-05). "Song Seung-heon dating Liu Yifei". K-pop Herald. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Yoon, Ga-yi (2015-08-05). "Song Seung Heon's Side Confirms He's Dating Chinese Actress Liu Yifei". enewsWorld. Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 21 gusht 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]