Jump to content

Avulli (fizikë): Dallime mes rishikimesh

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
Rreshti 1:
[[Skeda:Crepuscular Rays Beam through the Mist Blown from Takkakaw Falls.jpg|thumb|right|250px|Avulli krijojn lagështinë]]
Avulli është [[gazi|gaz]], i cili në përgjithësi është ende në kontakt me fazën e lëngshme dhe atë të ngurrtë, i cili nga sublimimi ose avullimi del në sipërfaqe.