Dallime mes rishikimeve të "Sjellja"

Jump to navigation Jump to search
14 bytes added ,  9 vjet më parë
v
r2.7.3) (roboti shtoj: en:Behavior; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.3) (roboti shtoj: en:Behavior; Ndryshime kozmetike)
Kështu në [[Psikologjia|psikologji]] sjellja përbën cdo gjë që individi bën apo mendon, përfshirë këtu edhe reagime të ndryshme trupore. Sjellja përfshin reagimet mendore dhe fizike.
 
=== Shih edhe ===
 
* '''Sjellje anormale'''
 
 
=== Referenca ===
{{reflist}}
 
 
 
[[Kategoria:Psikologji]]
 
[[an:Comportamiento]]
 
 
 
 
[[kbd:ЩытыкӀэ]]
[[ar:سلوك]]
[[an:Comportamiento]]
[[zh-min-nan:Hêng-ûi]]
[[be:Паводзіны]]
[[be-x-old:Паводзіны]]
[[da:Adfærd]]
[[de:Verhalten (Biologie)]]
[[et:Käitumine]]
[[el:Συμπεριφορά]]
[[esen:ComportamientoBehavior]]
[[eo:Konduto]]
[[es:Comportamiento]]
[[et:Käitumine]]
[[eu:Portaera]]
[[fa:رفتار]]
[[hiffi:ChaalchalanKäyttäytyminen]]
[[fr:Comportement]]
[[ga:Iompraíocht]]
[[gl:Comportamento]]
[[kohe:행동התנהגות]]
[[hi:व्यवहार प्रक्रिया]]
[[hif:Chaalchalan]]
[[hr:Ponašanje]]
[[ht:Konpòtman]]
[[hu:Viselkedés]]
[[is:Hegðun]]
[[it:Comportamento]]
[[heja:התנהגות行動]]
[[ka:ქცევა]]
[[kaa:Minez-qulıq]]
[[kbd:ЩытыкӀэ]]
[[kk:Мінез-құлық]]
[[swko:Tabia행동]]
[[ht:Konpòtman]]
[[la:Mores]]
[[lt:Elgesys]]
[[lv:Uzvedība]]
[[lt:Elgesys]]
[[hu:Viselkedés]]
[[ml:സ്വഭാവം]]
[[ms:Tingkah laku]]
[[nl:Gedrag]]
[[jann:行動Åtferd]]
[[no:Atferd]]
[[nn:Åtferd]]
[[oc:Comportament]]
[[pl:Zachowanie]]
[[pnb:سلوک]]
[[pl:Zachowanie]]
[[pt:Comportamento]]
[[kaa:Minez-qulıq]]
[[ro:Comportament]]
[[ru:Поведение]]
[[rue:Хованя ся]]
[[ru:Поведение]]
[[sah:Майгы]]
[[sh:Ponašanje]]
[[simple:Behavior]]
[[sk:Správanie]]
[[sl:Vedenje]]
[[sr:Понашање]]
[[sh:Ponašanje]]
[[fi:Käyttäytyminen]]
[[sv:Beteende]]
[[tlsw:UgaliTabia]]
[[ta:நடத்தை]]
[[th:พฤติกรรม]]
[[tl:Ugali]]
[[tr:Davranış]]
[[uk:Поведінка]]
[[ur:سلوک]]
[[za:Hingzveiz]]
[[vi:Hành vi]]
[[war:Batasan]]
[[yi:אויפפיר]]
[[za:Hingzveiz]]
[[zh:行為]]
[[zh-min-nan:Hêng-ûi]]

Menyja e lëvizjeve