Kontributet e përdoruesit për GalateaTeuta

Kërko tek kontributetZgjeroNgushto
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽
(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (50 më të reja) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

13 shtator 2014

29 qershor 2014

  • 19:1229 qershor 2014 19:12 ndrysh versione +1.366 R StendhalFaqe e re: '''Henri Beyle''', i njohur me pseudonimin Stendhal (shqiptohet [stɑ.dal] N 1), i lindur më 23 janar 1783 në Grenoble dhe vdiq 23 mars 1842 në Paris, është një shkrimtar francez...
  • 18:3229 qershor 2014 18:32 ndrysh versione +4.146 R Ernst Theodor Amadeus HoffmannFaqe e re: '''Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann''' (24 janar 1776 - 25 qershor 1822), i njohur më mirë si ETA Hoffmann, ishte një autor gjerman romantike e fantazi dhe horror, një jurist, kompoz...

28 qershor 2014

  • 23:5028 qershor 2014 23:50 ndrysh versione +1.802 R Johann Kaspar LavaterFaqe e re: '''Johann Kaspar Lavater''' ose Gaspard Lavater (15 nëntor 1740 në Cyrih - 4 janar 1801 në Zyrih) ishte një teolog zviceran dhe shkrimtar i gjuhës gjermane. Ai është i njohur mi...

25 qershor 2014

4 prill 2014

9 shkurt 2014

31 janar 2014

6 nëntor 2013

30 gusht 2013

29 gusht 2013

(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (50 më të reja) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).