1478

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Mbi vitin 1478.

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 14 maj: Rrethimi i Shkodrës nga Perandoria Osmane fillon.
  • Rrethimi i katërt i Krujës dhe rënia e saj përballë Perandorisë Osmane.

Lindje[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]