Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Avulli (fizikë)"

v
Robot: ndryshime kozmetike
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Nëse nuk paraqitet ndonjë pengesë, formohet një baraspeshë dinamike tek e cila pjesëza të fazës së lëngshme gjegjësisht të ngurrtë kalojnë në fazën gazore dhe gjitashtu në të njejtën menyrë edhe prej formës gazore.
 
[[CategoryKategoria:Shkencë]]
 
[[af:Stoom]]