Dallime mes rishikimeve të "Burst Angel"

Jump to navigation Jump to search
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (roboti shtoj: zh:爆裂天使)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
[[FiguraSkeda:Bakuretsu.jpg|thumb|Burst Angel|330px]]
'''Burst Angel''' (爆裂天使 <バクレツテンシ> ''Bakuretsu Tenshi'') është një [[seri]] [[anime]], prodhuar nga [[Filmstudio|studio]] për [[animim]]e [[GONZO]] me 24 epizoda dhe 3 OVA.
 
== Dublimet ==
* Jo: [[Watanabe Akeno]]
* Meg: [[Toyoguchi Megumi]]
* Amy: [[Takahashi Mikako]]
* Sei: [[Tanaka Rie]]
* Tachibana Kyohei: [[Ueda Yuji]]
* Jinno Leo: [[Sugo Takayuki]]
* Takane Katsu: [[Risa Hayamizu]]
 
{{anime-manga-cung}}
 
[[Category:Anime]]
[[CategoryKategoria:MangaAnime]]
[[Kategoria:Manga]]
 
[[da:Burst angel]]

Menyja e lëvizjeve