Ndryshimi mes inspektimeve të "Shtatzania"

Jump to navigation Jump to search
13 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-{{Medi-cung}} +)
v (roboti duke shtuar {{Cung|mjekësia}})
v (Bot: Automated text replacement (-{{Medi-cung}} +))
Diagnoza biologjik i shtatzënisë është nga gjaku hulumtim apo fraksion urinë beta gonadotropin chorionic, i njohur më mirë si beta-hCG. Teste shtatzënisë urinë në dispozicion në barnatore ofron një shqyrtim cilësor të hormonit, besueshmëria e tyre është 90-99%. Shqyrtim i gjakut, beta-hCG sasiore mund të diagnostikuar me siguri dhe kohën e shtatëzanisë hershme (shkalla e këtij hormoneve dyshe çdo 48 orë në shtatzëninë e hershme).
 
 
{{Medi-cung}}
{{Kujdes-med}}
 

Menyja e navigimit