Dallime mes rishikimeve të "Burst Angel"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:Bakuretsu.jpg|thumbparapamje|Burst Angel|330px]]
'''Burst Angel''' (爆裂天使 <バクレツテンシ> ''Bakuretsu Tenshi'') është një [[seri]] [[anime]], prodhuar nga [[Filmstudio|studio]] për [[animim]]e [[GONZO]] me 24 epizoda dhe 3 OVA.
 

Menyja e lëvizjeve