Dallime mes rishikimeve të "Bremen (krahinë)"

Jump to navigation Jump to search
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Reverted to revision 1316893 by Addbot on 2013-04-03T04:04:35Z)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
|}
 
'''Bremeni''' për nga sipërfaqja është vendi më i vogël Federal i Republikës Federale Gjermane. Sipërfaqja e Bremenit është 404 km². Përbehet prej qyteteve [[Bremeni|Bremen]] dhe [[Bremenhaven]] dhe gjithsej ka rreth 664.000 banorë
 
== Gjeografia ==

Menyja e lëvizjeve