Ndryshimi mes inspektimeve të "Uellsi i Ri Jugor"

Jump to navigation Jump to search
26 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Uellsi i Ri Jugor''' ('''New South Wales''', ose shkurt '''NSW''') është një shtet në Australi.Ai kufizohet me [[Viktoria|Viktorian]] në jug, me [[Australina Jugore|Australinë Jugore]] në perëndim dhe me [[Vendi i Mbretëreshave|Vendin e Mbretëreshave]] në veri.
{{KUTIAUellsiiRiJugor}}
'''Uellsi i Ri Jugor''' ('''New South Wales''', ose shkurt '''NSW''') është një shtet në Australi.Ai kufizohet me [[Viktoria|Viktorian]] në jug, me [[Australina Jugore|Australinë Jugore]] në perëndim dhe me [[Vendi i Mbretëreshave|Vendin e Mbretëreshave]] në veri.
{{gjeo-cung}}
[[Kategoria:Australia]]

Menyja e navigimit