Viktoria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Viktoria (anglisht Victoria) është një shtet në Australi. Ajo kufizohet me Uellsin e Ri Jugor në veri dhe me Australinë Jugore në perëndim.